Ten rząd NIENAWIDZI PRZEDSIĘBIORCÓW! TRADER 21

Opublikowany 29 maj 2020
Książkę Tradera 21 pt. „Inteligentny Inwestor XXI wieku” można kupić tutaj: www.inteligentnyinwestor.pl/ - i jeżeli podobają Wam się nasze wywiady z Traderem 21, to prosimy przy zakupie wskazać „nam zależy” jako źródło informacji, a rozmów będzie więcej.
✔ WSPARCIE FINANSOWE:
• patronite.pl/namzalezy
• namzalezy.pl/wsparcie/ (pozostałe formy - konto, paypal, krypto)
✔ WSPARCIE BEZ PIENIĘDZY - POMAGASZ I ZARABIASZ JEDNOCZEŚNIE:
• Zniżka AIRBNB: bit.ly/39kSnNo (zyskasz nawet 138 zł)
• Karta REVOLUT: bit.ly/2F1n4JI (zyskasz 20 zł)
✔ NAM ZALEŻY:
• namzalezy.pl/
• plthrow.info (subskrypcja)
namzalezy/ (fan-page)
groups/281833732491841/ (grupa)
namzalezy
• namzalezy.pl/podcast/ (podcasty)
✔ NAJBOGATSZE I NAJSZYBCIEJ BOGACĄCE SIĘ MIEJSCA NA ŚWIECIE:
• Tajwan - Miejsce. które nie istnieje: plthrow.info/my/wideo/p4Gae2nXztV7dnU.html
• Tajwan - Wyspa technologii: plthrow.info/my/wideo/xnqSp5fPxtV7fqc.html
• Tajwan - Strefa zwariowanego życia: plthrow.info/my/wideo/maV0d6CoysWodGw.html
• Botswana - Afrykańska perła: plthrow.info/my/wideo/3mmVlWWtmbFqf2Q.html
• Botswana - Diamentowa gospodarka: plthrow.info/my/wideo/mqp3lnzMqdyFk5s.html
• Estonia - Europejski tygrys gospodarczy: plthrow.info/my/wideo/zqeUlKK2sL94aWw.html
• Liechtenstein: plthrow.info/my/wideo/nKCIj2rTs8ppdHk.html
• San Marino: plthrow.info/my/wideo/qamCdXSVvNhugX0.html
• Monako: plthrow.info/my/wideo/rJynkazNqrqkg4E.html
• Playlista wszystkich odcinków: plthrow.info/my/wideo/p4Gae2nXztV7dnU.html&list=PLmjF4A7iazOAryOagXs17MsDZRhHlEpF8

#trader21 #inwestowanie #namzalezy

Komentarze

 • Książkę „Inteligentny Inwestor XXI wieku” można nabyć tutaj: www.inteligentnyinwestor.pl/ - i jeżeli podobają Wam się nasze wywiady, to prosimy przy zakupie wskazać „nam zależy” jako źródło informacji, a rozmów z Traderem 21 będzie więcej.

 • Za PO nie było 500+ i innych dodatków, a mimo to podatki zostały podniesione. Nikomu nie przyszło do głowy aby zmniejszyć podatki. Nie rozumiem wiecznego wymieniania przez ciebie 500+ jako wyznacznika rosnących cen i zabierania więcej pracownikom.

 • Ostatnie wiadomości w Interii na temat szczepionki: "...duża grupa pacjentów... ...jest skuteczna i szybko działająca...", a zaraz potem - "...firma jest dopiero po trzeciej fazie badań klinicznych... ...wciąż wiele badań przed firmą... ...szczepionka chroni przez miesiąc… ...koncern w najbliższych dniach chce wnioskować o "awaryjną zgoda na użycie" Szczepionki powstają po okresie ponad roku, a testowanie trwa zwykle dłużej - cudotwórcy ?! Pokazali jak to liczy się firma i jej zyski, a nie człowiek, bo darmo oddawane jest osocze leczące chorych, ale z tego nie ma zysku więc należy szczepić, choć jeszcze nigdy i nikogo żadna szczepionka nie wyleczyła ! Amerykański generał informuje, że ponad 80 milionów szczepionek jest gotowych do rozprowadzenia - kiedy zdążyli je wyprodukować i przetestować, gdy normalnie trwa to kilka lat, a może to są te miliony szczepionek, których firma Gatesa w Chinach nie sprzedała Indiom i Afrykanom /wystarczyło zmienić etykiety/ ? Chorowali już prezydenci, premierzy, ministrowie itp., ale umierają na covida tylko zwykli ludzie. Obecnie w związku z powstawaniem szpitali covidowych rząd apeluje do lekarzy i innych służb medycznych o zgłaszanie się do pracy w tych placówkach, chociaż w obecnych szpitalach brakuje obsady. Czy zatem nowe służby zdążą się tak na czas narodzić ? Pomożecie ? No to do roboty, ups, do rodzenia ! Szpitale dostają darmo osocze, które uzdrawia, ale na tym nie można zarobić więc na siłę szczepionki i koniecznie dla seniorów, dla organizmów z małą odpornością, by się ich pozbyć ! Eugenika ! Właśnie obejrzałem na 5 kanale ukraińskim wiadomości gdzie pokazani są pacjenci z covidem, siedzą sobie na łóżkach z podłączonymi "wąsami" tlenowymi - respiratorów brak ! Może tylko u nas obowiązkowe, by na siłę "nabić" płuca, aż do pęknięcia !

 • Dlaczego tak niewiele jest informacji o tym że po każdym szczepieniu zaszczepiony "sieje" wirusem nawet do 10 dni ? To znaczy, że każda osoba zaszczepiona rozsiewa wkoło wirusy przez kilka dni. Dlaczego więc nie przymusza się ich do noszenia masek, by nie zarażali innych ? Tak więc problem będzie narastał w miarę powiększania się ilości osób zaszczepionych - więcej szczepień - więcej chorych. Dobrym przykładem jest tzw. “hiszpanka” o czym mówi p. dr J. Jaśkowski, kiedy to zaszczepieni żołnierze po przyjeździe do Hiszpanii zarażali tysiące zdrowych ludzi. Taka niestety jest prawda. Warto jeszcze nadmienić, że w czystym higienicznie otoczeniu wirusy nie przetrwają, a znajdują się w laboratoriach, gdzie są sztucznie hodowane /podobno dla dobra wszystkich/ i gdyby nie to, już o wielu chorobach byśmy zapomnieli, a w aptekach i u lekarzy nie byłoby kolejek. Czy stykający się z taką osobą jest bezpieczny skoro nawet nie wie o takim zagrożeniu, bo przecież zaszczepiony o tym nie wie. Czy to jest jakąś tajemnicą ? Kiedyś informował o tym J. Zięba, ale likwidowane są takie i podobne informacje, a co z rzetelnością zwłaszcza u lekarzy ? Weterynarze informują, że piesek zaszczepiony nie może się stykać z innymi przez tydzień. Są uczciwsi, bardziej etyczni od „lekarzy”, dla których ważne SA jedynie procedury ! Dlaczego więc osoby po szczepieniach nie są odizolowane, nie stosuje się wobec nich kwarantanny tak jak w przypadku zakażonych wirusem Covid, a przecież to jest tylko jeden wirus ? Na przykład szczepionki przeciw grypie zawierają nawet cztery szczepy wirusów, więc co jest groźniejsze dla otoczenia ? Cóż więcej mówić skoro b. wiele osób nie ma pojęcia co zawierają szczepionki, ile substancji chemicznych i biologicznych, nawet nie czytają ulotek załączonych do tych "leków". Dziwne, że niekiedy brak jest ulotki co łatwo można sprawdzić pytając w aptekach. Jest znaczna grupa ludzi bezmyślnie słuchająca w jedynie słusznych mediach "prawd objawionych" i założyliby nawet wiadro na głowę gdyby rząd tak nakazał ! Po wojnie, aby móc studiować medycynę czy prawo trzeba było mieć odpowiednie pochodzenie i po czasy obecne są to “zamknięte” zawody /potworzyły się kasty/, a więc co tu mówić o lekarzach, którym zależy na Polakach ? Co roku jesienią były spore zachorowania na grypę, odrę, ospę, a nagle wszystkie choroby znikły ! Codziennie media podają wiadomość o tysiącach wyleczonych z covid, więc dlaczego nie mówią jakim to cudownym lekiem są ci ludzie leczeni ?

 • Wirus zaczął znikać i trzeba wymyślić nowy sposób na zarobek ! Jeśli przetestują wszystkich Polaków to zarobek będzie miliardowy, bo nie chodzi o zdrowie tylko jak zawsze o kasę ! Nakaz testowania dla tych, którzy otrzymają specjalnego SMS-a plthrow.info/my/wideo/3YaKdJqcxq6co4U.html I cały czas trwania "pandemii" nikt nawet nie stara się wyjaśnić przyczyn "ataku" wirusa w tym samym czasie na całym świecie - kto go wyprodukował i rozpylił ? Obwiniają się nawzajem Chiny i USA - dlaczego ? Pielęgniarka ujawnia, że procedury leczenia covida zabijają www.bitchute.com/video/OrhnEMrKoT4E/ Prezes Pfizera sprzedał udziały, bo "wie, że szczepionka to lipa"? konkret24.tvn24.pl/swiat,109/prezes-pfizera-sprzedal-udzialy-bo-wie-ze-szczepionka-to-lipa-firma-powod-byl-inny,1037642.html

 • A następujące kraje nie zmuszają nikogo do niczego, a jedynie rekomendują i refundują szczepienia: szczepienie.info/szczepienia-obowiazkowe-w-europie/ Austria => brak szczepień obowiązkowych Cypr => brak szczepień obowiązkowych Dania => brak szczepień obowiązkowych Estonia => brak szczepień obowiązkowych Finlandia => brak szczepień obowiązkowych Niemcy => brak szczepień obowiązkowych Islandia => brak szczepień obowiązkowych Irlandia => brak szczepień obowiązkowych Liechtenstein => brak szczepień obowiązkowych Litwa => brak szczepień obowiązkowych Luxemburg => brak szczepień obowiązkowych Malta => brak szczepień obowiązkowych Holandia => brak szczepień obowiązkowych Norwegia => brak szczepień obowiązkowych Portugalia => brak szczepień obowiązkowych Rumunia => brak szczepień obowiązkowych Hiszpania => brak szczepień obowiązkowych Szwecja => brak szczepień obowiązkowych Wielka Brytania => brak szczepień obowiązkowych Co najciekawsze, kraje z bardzo dużym nasyceniem tak zwanych „uchodźców”, albo nie zmuszają swoich obywateli do żadnych szczepień (Niemcy, Wielka Brytania), albo nakazują obowiązkowo szczepić jedynie symbolicznie, czego przykładem jest Francja, gdzie prawnie zobowiązuje się rodziców do zaszczepienia ich dzieci jedynie przeciw błonicy, tężcowi i polio. I jakimś cudem najwidoczniej nie ma tam żadnego zagrożenia epidemiologicznego, w przeciwieństwie do niemal sterylnej pod względem „uchodźców” Polski, gdzie obowiązkowo musimy szczepić dzieci przeciwko WZW B, gruźlicy, błonicy, tężcowi, krztuścowi, polio, Hib, pneumokokom, odrze, śwince i różyczce. Jak to więc się dzieje, że ani Niemcy, ani - zwłaszcza - Francuzi, jeszcze nie wyginęli wybici przerażającymi chorobami zakaźnymi takimi jak np. świnka lub różyczka? Bez wątpienia cud… Można także zauważyć taką oto prawidłowość, że im biedniejszy kraj, tym większe zyski producentów szczepionek wynikające z zadziwiającego rozmachu, z jakim taki „im biedniejszy” kraj podchodzi do zagadnienia szczepień obowiązkowych (vide Polska i Bułgaria)… i najwięcej Słowian (?)

 • "Od 17 października w całym kraju wprowadzamy nowe narzędzia do walki z koronawirusem. Wsparcie dla seniorów.” „Jednym z naszych priorytetów jest zapewnienie bezpieczeństwa najbardziej wrażliwej i narażonej grupie - seniorom. Jest to możliwe, m.in. poprzez wsparcie i ułatwienie zmiany codziennych aktywności i zachowań, w tym ograniczenia kontaktów. Narażone na utratę życia są najbardziej osoby starsze. Nasza strategia w dużej mierze ich dotyczy - powinni przebywać w samoizolacji i unikać zakażenia" - dodał szef rządu. Najlepiej całkowita izolacja - „Kto umrze to umrze i trudno." ZUS znowu będzie mógł wybudować nowy pałac i przyjąć pracowników, oczywiście tylko takich, których jest pewien - swoich! Niech wreszcie odp....... się od seniorów, którzy niejednokrotnie harowali za marne wynagrodzenie ponad 40-45 lat, a teraz mając tak samo marne emerytury chcieliby odpocząć i resztę swego życia spędzić z rodzinami, nacieszyć się wnukami. A co ich spotyka ? By już się ich pozbyć i zabrać te resztki emerytur, które mogliby jeszcze pobierać, pod fałszywymi sloganami tzw. dbania o seniora - zakaz wychodzenia z domu, maski na usta, aby zbyt dużo tlenu nie pobierać z atmosfery podczas "ocieplenia", drogie leki, brak należnej opieki lekarskiej, na którą całe życie pobierano im duże składki, infekowanie wirusami w szczepionkach, bo najłatwiej zniszczyć organizm o obniżonej odporności. Do szpitali nie chcą przyjmować ludzi starszych, choć są chorzy, a lekarze „pierwszego konfliktu” choremu na zapalenie płuc przepisują telefonicznie paracetamol ! Obowiązywać zaczyna zasada, że jesteś potrzebny, dopóki pracujesz i płacisz podatki, a później jesteś zawadą i najlepiej zamknij się w domu, odizoluj, abyś w samotności jak najprędzej odszedł ! Dlatego więc w pierwszej kolejności chcą zaszczepić seniorów, którzy pamiętają ICH obietnice i kłamstwa ! Są ludzie naiwnie wierzący w to, że "pandemia" minie, ale byłoby to niezgodne z założeniami Agendy ! Chyba znane jest takie słowo - eugenika ! Czy wolontariusze są testowani przed pójściem z pomocą do seniorów ? Chorowali już prezydenci, premierzy, ministrowie itp., ale umierają na covida tylko zwykli ludzie. Jeżeli np. prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski przedstawia swoją opinię w liście do ministra chorób ws. "pandemii", jacyś inni profesorowie omawiają "swoje prawdy objawione", to kto jest w prawdzie ? Oczywiście tylko ten "słusznie poddany" !

 • Z 7,8 miliarda ludność świata, 61 milionów chorych na koronowirusa, to jest dużo poniżej 1% czy to jest dużo ? Do tej pory zakażenie koronawirusem wywołującym chorobę COVID-19 potwierdzono u 2.54% mieszkańców Polski.Wszystkie zakażenia: 958 tyś. Na świecie na grypę choruje ok. 5-25% populacji, a umiera na nią 500 tys. do 1 mln osób rocznie /co minutę umiera 1 osoba/. Dane ECDC podają, że rocznie na grypę choruje ok. 10% mieszkańców Europy, natomiast z powodu powikłań pogrypowych konieczna jest hospitalizacja setek tysięcy ludzi. grypa-metropoliapoznan.pl/grypa-w-statystykach/ Tylko w ostatnim sezonie epidemicznym 2019-2020 na grypę i grypopodobne infekcje zachorowało w Polsce 4,5 mln osób. www.hellozdrowie.pl/gis-ostrzega-na-swiecie-srednio-co-minute-z-powodu-grypy-umiera-jedna-osoba-jak-sie-przed-nia-chronic/

 • Jak bardzo niewielu ludzi zauważa, że COŚ tu nie gra, a nawet bardzo COŚ nie gra ! Właściciel dużego przedsiębiorstwa zatrudniając dyrektora i kilka osób do zarządzania jest przekonany, że będą oni pilnowali dobra firmy, aby przynosiła zyski nie tylko jemu, ale i by pracownicy otrzymując słuszne wynagrodzenie za uczciwą pracę także byli zadowoleni i nie okradali pracodawcy jak to się zdarza, kiedy jakieś dobro nie posiada właściciela. Gdyby okazało się, że kierownictwo źle zarządza, bierze łapówki od konkurencji, by firmę pogrążyć, firma jest okradana i zaczyna przynosić straty na dodatek mając coraz większe długi, to co zrobiłby właściciel ? Wyrzuciłby na tzw. pysk całą tę grupę złodziei nie wypłacając im wynagrodzeń, ale dodatkowo pozywając ich do sądu o odszkodowanie za poniesione straty ! Tylko taki sposób postępowania jest uczciwy i prawy. Otóż tym ogromnym przedsiębiorstwem jest Polska. Właścicielem jest Naród - Suweren i to On i tylko On jest władny decydować o wszystkim nie jakieś dyrektywy i zarządzenia przychodzące z zewnątrz ! Do zarządzania zatrudniamy poprzez głosowania w wyborach posłów, senatorów, by oni z kolei wybrali rząd do pilnowania interesów “naszej firmy”. A jakie są fakty ? Wybrani przez nas zarządcy otrzymując wynagrodzenie wielokrotnie wyższe ponad przeciętne, wcale nie wywiązują się ze swych obowiązków /jakoś nie potrafimy dobrze wybierać - pech ?/. Nawet ustawowo załatwili sobie okres przed upływem którego nie można ich “zwolnić” ze służby. Za “błędy” nie ponoszą najmniejsze kary, a przy zwolnieniu otrzymują sowite odprawy zamiast czerwonej kartki ! Na dodatek prawo przez nich stanowione w coraz większym stopniu czyni z nas niewolników, a przecież minister to ten który służy ! Państwo jest źle zarządzane, zadłużane, zagraniczne firmy, koncerny są traktowane bardzo przychylnie w opodatkowaniu w przeciwieństwie do rodzimych, którzy są wypychani poza Polskę. Wieloma dziedzinami życia kierują osoby nie mające odpowiednich kwalifikacji np. w Służbie zdrowia. Nie pytają Narodu w ustawowych referendach o zdanie w żadnych kwestiach, a podsuwają zarządzenia obcych organizacji przekształcając je w ustawy i nakazują ich przestrzegania. To wszystko jest całkowitym odwróceniem porządku , bo kto jest dla kogo - zarządca dla właściciela, czy właściciel ma być posłuszny zarządzającym ? Minister to właśnie znaczy - służący, a ONI odwracają znaczenie słów i z nas chcą zrobić niewolników jak jacyś właściciele wszystkiego. To właśnie jest tym CZYMŚ całkiem nie w porządku i co powinno być natychmiast zmienione, a na zarządców powinni być wybrani nie CI, którzy chcą, by ich wybrano /co zdarzało się do tej pory/, lecz tacy których chce Naród. W przeciwnym wypadku nie wydostaniemy się z tej magmy już nigdy, a o to chyba KOMUŚ chodzi!

 • Aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją, ale przymus szczepień począwszy od noworodka jest już zgodny, chociaż na podstawie art. 39. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej obywatel RP „nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody” i dodatkowo : Art. 192. polskiego Kodeksu karnego: § 1. Kto wykonuje zabieg leczniczy bez zgody pacjenta, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego. Wg. Konstytucji każdy ma prawo do życia, a noworodek ma dodatkowe prawo do szczepionek, choć nie wyraził na nie zgody, ani sam, ani za pośrednictwem rodziców! Niechaj wszystkie cierpienia związane z obecną sytuacją na świecie, których w jakimkolwiek stopniu doznali i doznają ludzie zwrócą się ze stukrotną siłą przeciw twórcom, pomagającym oraz popierającym to całe zło i ich rodzinom i niech pozostaną z nimi na zawsze ! Amen! Najpierw wyszczepią emerytów, bo pamiętają ich kłamstwa i przekazują prawdę następcom co jest nie na kocią łapkę, a i grosz w ZUS-ie zostanie i pobuduje się nowe pałace, bo krewni i znajomi chcą mieć dobrze płatną fuchę ! A czy to nie było już wcześniej przeprowadzane i tak bardzo fachowo nazwane eugeniką ? A takie informacje podaje o dziwo "słuszna" TV: Oficjalnie możesz umrzeć tylko na covid ( TVP INFO ) plthrow.info/my/wideo/rGZlgZnfqt-QeaM.html gloria.tv/post/8zF4StEbFnxc2BBDC9uMhviZQ

 • Niebawem 10 miesiąc “pandemii“. Ludzie chorują, cierpią, umierają, a w jedynie słusznych telewizjach - TVP, TVN, POLSAT urządzane są w swojskim gronie huczne imprezy, konkursy, wesołość i radość na całego, a celebryci “tajemnie” gestykulując palcami rąk są wprost zachwyceni ! Jakby chcieli kolejny raz przekazać słynną i głoszoną po każdej porażce maksymę - Polacy, nic się nie stało ! Chociaż bardzo wielu z nich posiada kilka domów nawet za granicą to w podzięce za poparcie działań rządowych otrzymają milionowe rekompensaty covidiowe z podatków zwykłych, szarych pracowników utrzymujący państwo, i którym nie przysługują żadne przywileje zwłaszcza teraz, gdy tracą pracę i za chwilę nie będą w stanie kupić nawet jedzenia dla dzieci ! Jakim to prawem jedni decydują o bycie, lub niebycie innych - zabawa w Boga ? Jak ogromną podłość trzeba posiadać, by tak sobie drwić z biednych, schorowanych ludzi, zwłaszcza gdy cierpią dzieci i starcy, którym lekarze podczas porady przez telefon zalecają paracetamol na wszelkie dolegliwości ! Lecz oni wszyscy na razie nie zdają sobie sprawy z tego, że ich także prędzej czy później dotknie całe to zło i zabawa się skończy, im też “wyłączą prąd” według starej zasady: świadkowie są zbyteczni ! Chorowali już prezydenci, premierzy, ministrowie itp., ale umierają na covida tylko zwykli ludzie. W ostatnich informacjach rząd podaje, że chce wyszczepić wszystkich dorosłych POLAKÓW wyraźnie TO zaznaczając ! Zaczną od emerytów i chorych, bo po co płacić za leczenie, a ZUS także jest w zapaści więc emerytury zostaną dla „swoich”. A co z innymi narodowościami, których przybywa, czy pozostaną chwilowo w zapomnieniu, niezabezpieczeni „cudowną” szczepionką? Przecież będzie im przykro, więcej - to jest dyskryminacja ! Niechaj wszystkie cierpienia związane z obecną sytuacją na świecie, których w jakimkolwiek stopniu doznali i doznają ludzie zwrócą się ze stukrotną siłą przeciw twórcom, pomagającym oraz popierającym to całe zło i ich rodzinom i niech pozostaną z nimi na zawsze ! Amen! W „jedynie słusznej” TVP zrodził się nowy program - TVP Dokument, bo trzeba z naszego abonamentu i budżetu dać dobrze płatną pracę rodzinom i znajomym /„bo za 6 tysięcy pracuje tylko złodziej, albo idiota”/, a we wszystkich programach TVP /16 programów plus regionalne/ ciągłe powtórki, no i tureckie seriale ! W TVP info w "Salonie dziennikarskim" P. Semka mówił o bardzo ostrym traktowaniu przez milicję uczestników Marszu Niepodległości w przeciwieństwie do łagodnego podejścia do protestów kobiet, red. Karnowski odpowiedział, że ostatnio niektóre panie otrzymały mandaty ! Kabaret w sieci ! Fundacja Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. P. Skargi Kraków ul. Augustiańska 28 wysyła na pocztę e-mailową jakieś dziwne informacje o możliwości utraty niepodległości przez Polskę z winy samych Polaków ! Dziwne ! Może coś wie,

 • Gotowanie żaby ! Warzą Cię jak żabę Byś czuł się bezpiecznie Wolno usypiają, Aż uśpią skutecznie ! Żmija hodowana Na Twej własnej piersi Kąsa Twoje serce Pragnie Cię uśmiercić ! Przebudź się Polaku, Ocknij się Narodzie Teraz okaż mądrość Nie jak wżdy - po szkodzie ! wojan

 • Proponuję, aby Polacy na Święta nie kupowali prezentów w obcych sklepach, a tylko w małych - polskich, nie płacili kartami tylko gotówką, prezenty tylko polskich firm ! Nie wszystko co zaczyna się kodem 59 jest polskie, tylko tu jest produkowane, a zyski płyną za granicę. Polskie słodycze są najlepsze. /Wedel to nie polska firma, pamiętaj!/ Zobaczymy jak IM gęby zrzedną ! Polska ma być polska !

 • Żaden rząd, prezydent, czy parlament nie jest nam potrzebny, a tylko tracimy spore pieniądze. Przecież wystarczy jeden człowiek mający jakieś pojęcie o komputerze, aby polecenia przychodzące od prawdziwych “władców” zamieniać na ustawy i przesyłać do wydrukowania w Dzienniku Ustaw. Dać mu zarobek w wysokości średniej krajowej i zaoszczędzimy miliardy - bez tego całego biurokratycznego zaplecza , a dyrektywy i tak trzeba wykonywać ! A tak nawiasem to Nikodem Dyzma pozostawił po sobie sporo potomstwa ! Eddie Murphy w filmie "Fałszywy senator" wyjaśnił: "Parlament to jedyne miejsce, w którym legalnie można brać łapówki !"

 • plthrow.info/my/wideo/soaef6XNzb2cpIE.html cytat z Misia. "Największe pieniądze robi się na drogich słomianych inwestycjach" Rządowi nie zależy na tym żeby leczyć tylko na tym żeby wydawać.

 • Jak niestarcza Ci do pierwszego to DAJ ŁAPKĘ.

 • WSZYSTKO CO OBCE DZIAŁA PRZECIEŻ CORAZ LEPIEJ !!!

 • Pis-Po jedno zło, tylko Konfederacja ostatnia nadzieja na wolność w naszym w kraju!

 • Plazme? Chyba OLED.... :)

 • PiS PO jedno zło

 • No dobra. No ale CPK kto buduje? I cała infrastrukturę, która nie tylko może być kołem zamachowym rozwoju?

 • Ator na prezydenta rzeczypospolitej polskiej

 • Ponad 20 lat temu BCC zaproponowało podatek dochodowy dla firm na poziomie 1.8% od przychodu. Wyliczono, że firmy płacą podatek dochodowy na poziomie 0.9% zaledwie. Oznacza to, że kompletnie nie opłacałoby się kombinować z podatkiem, odpada tzw. kreatywna księgowość, wszystkie firmy z korporacjami włącznie zaplaciliby ten podatek, bo przychodu nie da sie ukryć. Księgowość byłaby niezwykle prosta. Bylibyśmy rajem podatkowym. Pozdrawiam

 • DLACZEGO w kazdym wideo, co jakis czas ekran w wwideo robi sie czarny na 3-5sekund? tak zazwyczaj 4 razy na caly film:) o co kaman?

 • Demokracja działa tylko w krajach z wysokim poziomem edukacji - w tym politycznej i ekonomicznej. A nawet to nie chroni ludzi przed pokusą darmoszki - by tego uniknąć muszą być odpowiednio bogaci - przykład: Szwajcaria. W innych demokracjach jak w Grecji czy Rzymie istniał cenzus majątkowy i gołodupiec nie miał prawa głosu i to było w pełni zrozumiałe. Długi zaś powinno się w pełni odpracowywać w więzieniu (co jest już poprawą względem kary bezpośredniego niewolnictwa w starożytności). Żeby głosować należy mieć do tego kwalifikacje i nie mieć osobistego konfliktu interesów (biedni w przewadze nad bogatymi czy bogaci w posiadaniu mediów przeciw biednym czyli JAK TERAZ).

 • Taki trochę starszy brat tylko nie wiem dlaczego aż tak mocno mamy podobne zdanie :) co do książki kupił bym audiobuka bo po pierwsze nie lubię czytać a po drugie jakoś ten głos mnie przekonuje. Pozdrawiam i bardzo dziękuję

 • Przesada w tym tytule !

 • Bardzo ładnie ze Trader21 I NZ robiq tyle dla edukacji ekonomicznej Polaków.

 • Jak to miło mądrego człowieka posłuchać. Pozdrawiam Tradera!

 • plthrow.info/my/wideo/r66Vpniar5qClGQ.html

 • nie zgadzam się ale Super materiał :)

 • Ten rząd ma polecenie zniszczenia polskiego przedsiębiorcy . Polacy mają tylko tyrać w niemieckich sklepach . Morawiecki złodziej rozdaje Niemcom moje i polskiego narodu pieniądze

 • fajny filmik ale na dziś 05/08/2020 info o wirusie się rozjechało trochę ;-)

 • Popieramy PiS wspaniałych uczciwych ludzi Andrzej Duda cudowny Prezydent 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 Za PO zarabiałem 3,50zł godzina bez Zusu, teraz zarabiam 25 zł godzina netto przy montażu okien oraz dostaję 1000zl na dzieci.

 • Kto daje łapy w dół? Nie rozumiem takich ludzi :P

 • Co za brednie. A może by tak, gentelmanie, pogadać, dlaczego przedsiębiorcy nienawidzą państwa? Pan nie rozumie podstaw ekonomii.

 • Witam. Ten Trader 21. Spoko Chłop, widać ma pojęcie. Pozdrawiam.

 • To jest ekspert???...który każdy normalny kraj porównuje z Honkongiem czy Singapurem??? Przecież to nie sa kraje...to tylko eksperymenty korporacyjne z XIX wieku które po upadku Imperium Brytyjskiego w ten sposob gwarantowały utrzymanie Brytyjskich a pożniej zachodnich wpływów w tym rejonie. Te panstwa nawet nie maja własnych narodów... tylko członków korporacji i masy biednych emigrantów zasówajacych na nich. Państwo ma dbac o naród...państwo jest dla narodu...a nie naród dla państwa. W systemie neoliberalnym...małe firmy lepiej zarzadzane szybciej sie rozwijaja niz molochy i odbieraja im rynek....hahahaha...co ten koles cpa....??? przeciez te małe firmy jak tylko wpadna komus w oko sa kupowane jednym kliknieciem myszki przez te Molochy!!!...boże co to za koleś???

 • Widzicie? Ten pan rozumie co to są podatki!

 • 24:15 to nie jest szczyt głupoty. Jak to mawia pan Mentzen "zawsze może być głupiej"

 • a jak to jest na zachodzie w niemczech w austrii kinderbeichilfe -rodzinne na dziecko jest 200euro w austrii sa 13 i 14 wyplaty dla wszystkich nie tylko dla emerytow a w polsce rozdawnictwo glupoty wygadujesz

 • Nawet Mądrze gada pozdro .)

 • To jest Polska i tak właśnie władze się wygrywa. Patrzenie w kieszeń i czemu ktoś ma mieć lepiej ode mnie? na bank ukradł zabrał, albo moich kosztem się wzbogacił. Jak ktoś ma dobry samochód to od razu polak ma gula. Mój kraj taki piękny...

 • ZLODZIEJE WATU NIE PASUJE WAM TEN RZĄD WIEMY DLACZEGO

 • Panowie...wyprostujmy jedną rzecz odnośnie dopłat do wczasów czy koloni za PRL-u, to zakłady pracy z funduszu dopłacały pracownikom wg.dochodu a nie rząd

 • W okresie plandemi, gdzie wszystkich nas pozamykano, ludzie z naiwnością rzucili się na remonty zamieszkania skupić się na zabezpieczeniu chociażby żywności i pieniędzy, to pokazuje jak małą świadomością ci ludzie się kierują i nie zdają sobie sprawy że może być jeszcze gorzej, ja w okresie plandemi przeszłam akurat na emeryturę i postawiłam na żywność, na złoto mnie nie stać, i to jest coś na czym nie stracę i długo nie będę musiała przepłacać,

 • Takie hochsztaplery... . Kissinger też napisał i Donald Trump i wszystko o ch...roz... .

 • Kocham zdanie "gwarantowany zysk":) Ciekawe co Trader21 myśli o takiej taktyce, którą reklamują na kanale BNB. Kupno akcji firm dywidendowych kiedy dzielą się zyskami a potem ich sprzedaż ?

 • Oszustwo z tym dupowidem.

 • Nie pierdolcie będziecie płacić za pracę

 • Pis nienawidzi wszystkiego co objawia ich nieudolnosc..

 • Wiedza to klucz nie rozumiem ludzi którzy pod wpływem impulsu bawią się w inwestowanie. Jednej na sto osób uda się wskoczyć do pociągu , reszta z niego wylatuje. Święta prawda łapy i nogi urywa.. Jak zwykle merytoryczne i na temat

 • Projekt europejski nie jest projektem politycznym, jest projektem czysto ekonomicznym w sumie dziwie się ze rozmówca nie zna genezy i kulis powstania unii kiedy europejscy politycy rownolegle dostali od "elity globalnej" nakaz utworzenia rynku zbytu dla ich produktów. Tak jak zawsze slucham z mega zaciekawieniem independet tradera tak tym stwierdzeniem mnie mega zaskoczyl...

 • Czy można udostępniać?

 • PiS stosuje zasade dziel i rzadz. Zadna branza turystyczna nie zyska nic. Padaja jednoosobowe dzialalnosci. Padaja hotele. Padaja przewoznicy. Ewentualny bon trafi do rodzin, na dzieci. Zyskaja ,,gorale,, nnawysrubowanych cenach gofrow, i nie zaplaca podatkow. Polskie firmy padaja, wiec na rynek wejda mocno wspierane przez swoje kraje formy obce. Tyle z3 nie zaplaca w PL ani grosza podatku. I tak zostana tylko beneficjenci socjalu, do czasu az zabrakne kasy. A pis czy po to pbolszpartieewickie, tak dla jasnosci.

 • Kurde zainteresował mnie temat tej Cyfry plus/Wizji tv 🤨 Ma ktoś namiar na material w którym "ten kejs był omawiany"?

 • bla bla bla...

 • Super program.

 • 🐒🐒 Maja.Mamy takich idiotow w rzadzie i tak mamy.Jedyny który coś ma w głowie poukładane to jest Mentzen z konfederacij zresztą wszyscy mają głowy na karku ale takich nie dopuszcza do rządu bo za mądrzy .

 • bandyta i zdrajca nigdy nie doprowadzi do dabrobytu zreszta mohawicki to powiedzial w Polsce nie bedzie raju podatkowego to osiol i najwiekszy uposledzony ulomek khaczkhi

 • 80 lat niby daja a tak naprawde zabieraja i inwigiluja ludzi to bandyty

 • Komunisci jesli dadza 500 to zabiora 1200 to bandyty

 • Naprawdę dobra analiza. Niestety w pewnym miejscu nie uwzględnia ważnych czynników i przez to autor wyciąga bardzo ważki ale niestety błędny wniosek. Rozumiem, że na ludziach nie związanych z ekonomią taki potok mądrych słów robi wrażenie ale niezależnie od zawiłości problemu nie można stwierdzić , że 2+2 = minus 4 Piszę to jako osoba, która miała możliwość życia ale również pracy za czasów tzw komuny ale w przeciwieństwie do autora uważam że ci, którzy nie mieli tej możliwości wiele stracili. Przede wszystkim stracili możliwość porównania a to ważne ponieważ daje duże doświadczenie życiowe. Dzięki temu doświadczeniu możemy się od razu odnieść do tego co nas dzisiaj dotyka i łatwiej jest nam zrozumieć dzisiejszy świat (wiem, że nie każdemu z tamtych czasów ale powiedzmy że tym, którzy mają pamięć dłuższą niż rybka Nemo). Do napisania tego tekstu sprowokowała mnie wypowiedź o tym, że ten rząd nienawidzi przedsiębiorców. Otóż ja również jestem przedsiębiorcą i do tego mieszkam w Polsce na stałe, więc uważam, że nie powinien takich stwierdzeń rzucać w moim imieniu ktoś, kto na stałe mieszka za granicą i nie zderza się na co dzień z prozą naszego życia. Zwłaszcza, że ja mam dokładnie odwrotne wrażenie. Uważam, że jest to pierwszy rzad, który może mnie jeszcze nie kocha ale przynajmniej mnie lubi. Do tej pory każdy poprzedni rząd z drugiej strony politycznej miał mnie głęboko w d.... . Ten stara się chronić nas, małych przedsiębiorców przed debilnymi urzędnikami, walczy z koncernami i chroni nasze, polskie miejsca pracy a w kryzysie stara się pomóc. Autor nazywa to rozdawnictwem pieniędzy i szkodą na rzecz obywateli a zgrozą dla niego staje się zagrożenie dla banków. Rozumiem, że lepiej by było aby wzorem poprzednich rządów nie pomagać w kryzysie i dać nam zginąć pod butem konkurencji z zagranicy? Tak było wcześniej i doprowadzało to zawsze do upadku małych firm, powiększania szarej strefy i wzmocnienia koncernów. Gdyby dzisiaj rząd tak postąpił to każda zlikwidowana firma przestanie płacić podatki. Jej pracownicy przejdą na zasiłki a przywrócenie ich do pracy będzie większym kosztem niż system pomocowy. To trzeba również uwzględnić w analizie, więc pozwoliłem sobie na jej uzupełnienie. Proszę zauważyć, że pomimo programu pomocowego banki nie upadły. Co do zadłużania państwa. Przed kryzysem jaki wywołał KOVID-19, państwa o nadmiernym zadłużeniu wpadały w pułapkę spadku wartości swojej waluty względem waluty światowej ze wszystkimi tego konsekwencjami i gdyby chodziło o taką sytuację to autor miałby pełną rację. Ale dzisiaj zadłużają się wszyscy. To oznacza, że wartość waluty NIE może spaść względem innych walut ponieważ kraje emitujące te waluty równie mocno się zadłużają. W tej sytuacji upadnie ten, kto tego nie zrobi. W końcu pandemia jest globalna (nawet jeśli to ściema i jej nie ma). Zapewne kolejnym krokiem, również ratunkowym, będzie zwiększona emisja pieniędzy i za ten ratunkowy krok zapłacimy wszyscy spadkiem siły nabywczej pieniądza, ale nie ma nic za darmo. To niska cena za uratowanie gospodarki. Spornych wątków byłoby więcej ale ich nie dotykam, bo ekonomia to temat rzeka, a ja nie mam czasu na to aby tę rzekę pogłębiać. Pamiętajmy tylko, że nie do końca da się przewidzieć następstwa niektórych poczynań w ekonomi ze względu na potworną silę kapitału spekulacyjnego, który jest silnie powiązany z polityką i działań dyplomatycznych dominujących rządów. Podejrzewam, że to co widzimy to dopiero wstęp do czegoś co nazywam sobie roboczo akcją "Hamilton 2", czyli działaniem na rzecz pogłębienia kryzysu a następnie dostarczenia bardzo wysokiego progu pomocowego tak, aby kraje uzyskały zdolność do jego uzyskania dopiero po wzajemnym podżyrowaniu sobie tych kredytów w ramach poszczególnych Uni. To wzmocni rząd unijny i doprowadzi do marginalizacji rządów krajowych wzorem tego co wydarzyło się w USA za czasów, kiedy Aleksander Hamilton został sekretarzem skarbu. Ale to zostawiam już dociekliwym.

 • "Głupota polityków..." ... wzdychniecie .... i tu jest ... pogrzebana straszna naiwność naszych "rozmówców", STRASZNA!, ... oni naprawdę wierzą w to, że tacy "politycy" to ... takie "samodzielnie" działające postacie ... ? Naprawdę? Dostaliśmy "wolność" w pewnym zakresie, we wielu krajach tego świata, ażeby rozwinąć technologie (i aby nimi rozbić społeczeństwa, mężczyzn zniewieścieć, kobiety pozbawić kobiecości) ... w celu wprowadzenia brutalnej faszystowskiej technokracji ... Wkrótce ... się panowie obudzą ze swego "wolnościowego" snu, bo ... "elity", kryptokraci ... przechodzą do wprowadzania swego zapowiedzianego "wspaniałego nowego świata", a koronka jest ... jednym z detonatorów. Tak, ja wiem, brzmi taaaak spiskowo, tak absurdalnie ... i dlatego ... są kyrptokraci w stanie od dziesięcioleci rozgrywać ... narody ... w celu wprowadzenia nowej brutalnej rzeczywistości ... Za niedługo ... obawiam się ... w swej naiwności będziecie panowie sobie dawać wszczepiać ... rożne "zdrowotne" substancje, i to będzie ... początek masowej farmakologicznej kontroli populacji, oprócz już istniejącej mentalnej poprzez elektroniczne media, i też wkrótce ... "instalacji" elektroniki w ciele. NO CHYBA ŻE panowie maja ... uzbrojenie i podobne możliwości, aby swej wolności (gospodarczej) bronic. ---- Jeden z globalistów "dzieli" się swymi poglądami: "The Fourth Industrial Revolution" www.amazon.com/Fourth-Industrial-Revolution-Klaus-Schwab/dp/1524758868/ref=sr_1_1?crid=2OB7YMW3F4VF9&dchild=1&keywords=the+fourth+industrial+revolution+by+klaus+schwab&qid=1595403532&sprefix=the+fourth+in%2Caps%2C242&sr=8-1 STARSZA POZYCJA innego autora (należący do "elity" światowej): "Tragedy & Hope: A History of the World in Our Time" www.amazon.com/Tragedy-Hope-History-World-Time/dp/094500110X/ref=sr_1_1?crid=2FLU2I5K9X7PQ&dchild=1&keywords=tragedy+and+hope+carroll+quigley&qid=1595403604&sprefix=tragedy+and+%2Caps%2C255&sr=8-1

 • czy moze ktos wrzucic linka do tej krzywej Granta? NIe moge znalezc. Z gory dzieki!

 • Wszystko jest do odrobienia ale najgorsze jest to ze globalisci celowo i w sposób przemyślany chca nas zniewolic , zabić nas i naszą gospodarkę , a do tego celu wymyślono medialnego wirusa i jada po całości planując w tym celu kolejne locdauk , czyli umyślne zamrażanie gospodarki. Jak z nimi nie zrobimy porządku to nam stworzą globalny obóz koncentracyjny .

 • Dziękuję za ciekawy materiał 🌷

 • Druga strona medalu- znam paru polskich "przedsiębiorców" mam 39 lat, od 21 pracuję, dla nich pracownik to zło konieczne, jedynie koszt, pamiętam kiedy w kraju było wyższe bezrobocie, większość z nich szantażowało wtedy przy każdej okazji, że "za bramą jest trzech na twoje miejsce", który z tych prywaciażyków myśli o przyszłej emeryturze swojego pracownika, który z własnej woli da pracownikowi podwyżkę, choćby względem inflacji

  • Powiedzmy sobie szczerze, kapitaliści niczym nie różnią się od komunistów, no może są jeszcze bardziej chciwi i chytrzy

 • Tak to prawda w szczegolnosci naszych przedsiebiorcow oni lubia obce korporacje.

 • Czy ktoś pod link do tła z miniaturki? Chodzi mi o pałac kultury z flagą.

 • to na kogo glosowac?))

 • Przydupas Putina uczy Polskich pożytecznych idiotów jak inwestować🤣🤣

 • kupilem woczas samochod, przewidywal kredyt do roznej wysokosci zaleznie od wieku samochodu. ja nie wyplukalem sie z oszczednosci, takie cos nie istnieje. nie majac zadnych pieniedzy tylko bon poszedlem do dealera i wyjechalem samochodem nowym, placac za ubezpieczenie i to tylko. zwykle kiedy kupujesz firma kredytowa pyta cie ile wplacasz poczatkowej sumy i to byl ten kreedyt mozesz to podnisc o 1k czy wiecej. w zamian dostalem kredyt od firmy finansujacej samochody na 5 lat z oprocentowaniem 0.0% czyli nic i pozniej splacalem samochod w rownych ratach ok $300 miesiecznie przez 5 lat. problem byl ten ze mielismy dosc wiekowe samochody nie nowe zakupione i wplacilismy bon jednolity na jedno auto, drugie trzeba bylo kupic juz za swoje. zakup nie jest problemen gorzej ze sprzedaza. dealer tak starych wozow jak nasze 15 i 17 lat nie przyjmuje wiec dla nas bylo to okazja pozbyc sie szmelcu, zreszta calkiem dobrze pracujacego. trzeba wiedziec ze przebieg 100k/mil w usa nie jest specjalnie duzo, ida wozy po 160k/mil i wiecej na wtornym rynku.

 • trzeba ksiazke wydawac wlsnym sumptem, czyli ktos robi korekte, ktos inny drukuje, inny reklamuje inny sporzedaje, omijajac wydawnictwo.

 • Mądry gościu. Książki nie czytałem - jeszcze ale, wysłuchałam wywiadu i jestem pod wrażeniem. Proponuję kandydowanie na Prezydenta - może takich więcej nam trzeba aby ten kraj naprawdę był lepszy.... dzięki za dobre dyskusje i opinie.

 • dodruk,w konsekwencji,,wyeliminuje tych ktorzy dzis z niego korzystaja,, ,corona ,sciema ,skutecznie promowana przez globalne ,media ,moze wiec trwac dlugo i dluzej,,liczy,,sie,cel ,,

 • A ten drugi w okularach mówił że trejder umoczył ostro w imwestycjach

 • Ten rząd jak i każdy poprzedni nienawidzi Polskich przedsiębiorców a kocha dotować za pieniądze Polaków zagraniczne korporacje.

 • 'Kurwa, jakaś mucha' - uwielbiam

 • Jak zawsze mega film!

 • RZAD ma bo jak ty gra na giełdzie

 • Ukochany rząd z wiecznie żywym prezesem Jarosławem walczy ze spekulantami i kulakami. Chwała im za to!

 • Ten znafffca tez klepie to samo czyli,zeby panstwo dalo ci 500+,to najpierw musi ci zabrac duzo wiecej. Przeciez ludzie nie pracuja,to nie ma z czego zabrac a 500+ dostaja.Ok,z tego 500+ pozniej placa podatek w formie zakupow obarczonych podatkami ale i tak ludziska zyskuja bo sa w stanie wogole zrobic te zakupy.

 • Trader21

 • chym .. szkoda że świadomość nas obywateli Polski jest tak niska . Zamiast Rolnika co szuka zony w polu niech taki wywiad pokarzą .

 • Rząd popiera duże firmy bo tam są pieniądze na duże łapówki. Żaden "polityk" * nie będzie się narażał za kilka tysięcy - tu koperta nie może się przewracać. A że małe i średnie firmy są poważną konkurencją dla molochów ( czyt. łapówek ) , no to się sekuje tych, którzy przeszkadzają, czyli małych i średnich. To zrozumie średnio inteligentny uczeń średniej szkoły. * "polityk" w cudzysłowie bo to obraża prawdziwych polityków, którzy nie śpią po nocach myśląc o przyszłości swego kraju. Wszędzie, nie tylko w Polsce. Prawdziwy POLITYK TO w 101% PATRIOTA.

 • 26:45 Obniżenie kwoty wolnej od podatku to temat nietykalny. Tego w Polsce po prostu nie da się zrobić...

 • A propos polityków nieostrzegających o kryzysach, to rok lub dwa temu w Niemczech zaczęto zachęcać obywateli do zgromadzenia zapasów na 10 dni życia bez dostępu do sklepów.

 • Idą wybory, zobaczymy co się wydarzy. Ja osobiście też mam dosyć rozdawania moich pieniędzy.

 • Coś tu się nie zgadza. Nowi Pan że większość przedsiębiorców których Pan zna zwolnili 80 % załogi. To dla mnie nie są przedsiębiorcy, nie różnią się niczym od ludzi na etacie. Bo ile maksymalnie trwało zamrożenie gospodarki dla jakiś branż. 2 miesiące. I co serio firmy przez 2 miesiące nie mogły się utrzymać?teraz ludzi którzy zostali zwolnieni jak będą ich chcieli z powrotem powinni swoje stawki x2 podać.

 • Swietny wywiad. Doskonale ujecie patologi jaka mamy w ekonomii.

 • Brawo Trader jak zawsze w punkt

 • PiS nienawidzi przedsiębiorców? Myślę że ludzie mieszkający w dużych enklawach dobrobytu w Polsce Warszawie i kilku miastach mają łatwiej. Mogą łatwo znaleźć pracę albo ją szybko zmienić. W Polsce powiatowej nie ma takich możliwości. Mały rynek pracy powoduje brak szansy na zatrudnienie .Jeżeli ktoś znajdzie pracę to jest słabo płatna. Poza tym nie wszyscy przedsiębiorcy postępują etycznie i zmuszają pracowników do nocnych godzin pracy pod groźbą zwolnienia z pracy. Ludzie też nie mają oszczędności aby się przeprowadzić . Ponieważ aż 49% społeczeństwa nie ma żadnych oszczędności.

 • Nie Rząd, nie PIS ale szeregowy poseł Kaczyński ma coś do przedsiębiorców jak już.

 • Napisze tak odnośnie bonów, ja jako ojciec już dwójki, wkrótce trójki dzieci cieszę się, że państwo daje nam 500plus na dziecko teraz jakiś bon może będzie nam dany. Jest to podejście egoistyczne bo wiem, że rząd zabiera wszystkim a daje najwięcej rodzinom, wiem również, że poniesiemy za to konsekwencje jako naród, ale czy mam nie brać, nie starać się o te wszystkie pieniądze?

 • konkurencja nie zawsze jest zdrowa. A taca lekka !!!!!

 • Mnie też zależy żeby tacy jak ten gość nigdy nie mieli wpływu na cokolwiek co jest związane z biznesem. Jak można tak się nabierać na takie bzdety. Na Księżycu żyjecie? Kraść nie można, oszukiwać na vacie nie można, trzeba płacić podatki - to rząd nienawidzi #jprdl

 • Fajny materiał, żałosny tytuł.

 • w niedzielę

 • Pamietam jak w gettin bank bylo 7% na lokacie